Svatby

Svatební fotograf Radek Vandra

“Nejdůležitějším aspektem je pro mě zachycení silných a upřímných emocí, které svatební den doprovázejí. Tvořím celodenní příběh, který nejen manželům vždy připomene ty nejpodstatenější detaily jejich výjimečného dne.”

Spokojenost klientů100 %

ZAREZERVOVAT SI SVŮJ TERMÍN

Nejdříve se trochu poznáme. A pak to rozjedem :)

 1. Rezervace termínu
  Ty nejoblíbenější svatební termíny se rychle plní nejen u oddávajících, ale i u fotografů. Nenechávejte to na poslední chvíli a zarezervujte si svůj termín co nejdříve :)

 2. Předsvatební schůzka
  Máte rádi výborné kafe, čaj nebo domácí limonádu? :) Ideálně 2-3 měsíce před svatbou se sejdeme v příjemné kavárně a probereme všechny organizační záležitosti. Představím vám podrobněji svoji práci a rád zodpovím případné dotazy.

  Díky skvělým partnerům vám mohu nabídnout prvotřídní fotoknihu nebo velkoformátový obraz na zeď. Přeci jen fotka patří na papír, teprve tehdy opravdu vynikne.

  Vše, na čem se domluvíme během předsvatební schůzky, bude shrnuto v řádné smlouvě o dílo, kterou spolu na konci podepíšeme. Budete tak mít jistotu, že se na vás váš fotograf nevykašle pár dní před svatbou, protože se mu prostě nechce (ano, i takové situace se prý stávají :)

 3. Svatební den
  Příběh vašeho výjimečného dne začíná hned od ranních příprav a končí večerní párty. Díky informacím z předsvatební schůzky budu přesně vědět, kdy a kam namířit svůj Canon :) Během samotného svatebního dne o mě téměř nebudete vědět, ale budete si naplno užívat svůj velký den. Samozřejmě kromě fotografování skupinek a novomanželských portrétů, kdy se o vás plně postarám.

 4. Zpracování a předání fotografií
  Příchodem ze svatby pro fotografa práce teprve začíná. Všechny fotografie pečlivě protřídím do finálního výběru cca 300 jedinečných fotek. Nechci totiž, aby vás procházení stále stejných snímků dokola nudilo, ale aby ve vás každý z nich vyvolal emoci, vzpomínku a vy se k nim rádi a často vraceli.

  Následně jednu po druhé upravím tak, abych naplno využil potenciál svého fotoaparátu. Nebojte se, nejedná se o žádné nepřirozené retuše, kdy vás pak nepoznají ani vaši nejbližší. Můžete si to představit jako vyvolání digitálního negativu, kdy provádím především barevnou korekci, úpravu expozice a ostrost.

  Ve chvíli, kdy mám všechny fotografie upravené, fotoknihu připravenou a fotoobraz vytištěný, přichází ke slovu opět kavárna a výborné kafe :) Pokud vám to časové možnosti dovolí, preferuji osobní setkání, kdy vám předám kompletní balíček zhmotněných emocí a vzpomínek. Moc mě baví pozorovat reakce klientů, kteří se nezřídka dojetím rozpláčou (i když se chlapi snaží udržet).

ZAREZERVOVAT SI SVŮJ TERMÍN

Moje zásady

 • používám kvalitní techniku značky Canon
 • pořízené fotografie několikrát zálohuji
 • jsem detailista, i proto zakázku předávám s vědomím, že jsem do ní vložil maximum
 • přátelská a uvolněná atmosféra
 • celý den se soustředím pouze na vás
 • neustále se vzdělávám a hledám nové úhly pohledu
Upravujete všechny fotky?
Všechny fotografie, které dostanete, prochází pečlivou úpravou. Neděste se však, že bych prováděl velké fotomontáže. Fotografuji do formátu RAW, což je ekvivalent dřívějších negativů, obsahující pouze surová data o světle, které chip fotoaparátu zaznamenal. Každý snímek je tak potřeba digitálně “vyvolat”. Mé úpravy jsou z 90 % o doladění barev, kontrastu a celkové atmosféry snímku.
Jak vaše služby hodnotí dosavadní klienti?
To, jak práci svatebního fotografa hodnotí jeho zákazníci, je jedním z nejlépe vypovídajících důkazů o jeho službách. Vždy se svých klientů zpětné ptám na to, jak se mnou byli spokojeni, co se jim líbilo (nebo naopak nelíbilo) a zda mé služby splnily jejich očekávání. Na webových stránkách se dnes může každý vychválit až do nebes. Podívejte se na reference, které pro mě napsali moji klienti.
Kdy si mám rezervovat svatebního fotografa?
Co nejdříve po tom, co si zarezervujete datum své svatby. Ti nejlepší svatební fotografové mívají nejžádanější termíny obsazené klidně i dva roky dopředu. Čím dříve začnete s výběrem fotografa, tím více si budete moci vybírat. Nebojte se kontaktovat vaše favority a domluvit si s nimi nezávaznou osobní schůzku, kde zjistíte více podrobností.
Kolik dostaneme fotek?
Z celodenní svatby odevzdávám novomanželům přibližně 200-300 fotografií. Vždy se snažím vybrat to nejlepší ze svatebního dne, tzv. “smetánku”. Myslím si, že by nikoho nebavilo prohlížet si 1200 fotek, kde jich spousta bude podobných a po chvilce by vás to začalo nudit. Mým cílem je sestavit ze snímků příběh celého dne tak, abyste se vždy k fotografiím rádi vraceli.
Co je to ta online webová galerie?
Všichni novomanželé ode mne mimo jiné dostanou i přístup k soukromé webové galerii, která je chráněná heslem. Zde jsou nahrány všechny fotografie, které tak můžete ukázat všem svým známým bez nutnosti jejich fyzického předávání. Jednoduše jim zašlete odkaz a heslo, které jim umožní přístup.
Můžeme si u vás objednat i předsvatební fotografování?
Ano. Předsvatební focení je vhodné z několika důvodů. Nejen, že se vzájemně poznáme už před samotnou svatbou a zjistíme tak, jestli si “sedneme”, ale vy zároveň získáte snímky, které můžete použít třeba na svatební oznámení.
Jaké vybavení používáte při focení?
Při fotografování svateb a portrétů využívám kvalitní profesionální techniku značky Canon, která mi umožňuje zachytit emoce a kreativní fotografie i ve ztížených světelných podmínkách. Základem je plnoformátová fullframe digitální zrcadlovka a prvotřídní objektivy.
Co se stane, když těsně před svatbou onemocníte?
Zatím se mi během mé fotografické kariéry nikdy nestalo, že bych nemohl dorazit na svatbu a byl nucen svoji účast odvolat. Nicméně stále jsme jen lidé a stát se může cokoliv. Pro výjimečné případy mám dohodu s několik svatebními fotografy, kterým důvěřuji a vím, že odvádí kvalitní práci. Pokud bych ze závažných důvodů nemohl na svatbu dorazit, oslovím tyto fotografy a zajistím profesionální náhradu.
Odkud jste a kde působíte?
Pocházím z městečka Rokycany, které se nachází kousek od Plzně. Nejčastěji mě klienti kontaktují právě z tohoto krajského města a jeho okolí, ovšem často se pohybuji po celém Plzeňském a Středočeském kraji, výjimkou není ani Praha. Jsem velmi flexibilní a po domluvě za vámi přijedu kamkoliv v České republice.
Jakou máme záruku, že opravdu dorazíte a vše proběhne podle domluv?
Pro oboustrannou ochranu spolu ještě před svatbou podepíšeme smlouvu, ve které budou uvedeny všechny náležitosti, na kterých se dohodneme. Takovýto krok považuji v dnešní době od profesionálů jako samozřejmost. Tip pro vás – pokud se nějaký zprostředkovatel služeb brání podpisu smlouvy, byl bych nanejvýš opatrný a spíše se poohlédl jinde. Následné tahanice a nervy vám za to nestojí.
Jak dlouho se věnujete focení?
Fotografování jako takové mne provází téměř celý život. V roce 2008 jsem tomuto krásnému koníčku propadl naplno a dnes mě už mé téměř nepotkáte bez foťáku v ruce. Neustále sleduji světovou elitu, od které se rád nechávám inspirovat, pořádám tématicky zaměřené semináře a workshopy a snažím se prozkoumávat dosud neprošlapané cesty ve světě fotografování.

ZAREZERVOVAT SI SVŮJ TERMÍN

Radek Vandra Photography

image/svg+xml

Menu

Stay updated

Subscribe to my newsletter to receive inspiration, news, and my latest work. This is a MailChimp embedded newsletter signup form, by the way.